Mezun Akademi

Marmaralı olmak; 135 yıllık üniversite geleneğini yaşayarak liderlik özelliklerini geliştirmiş, yenilikçi ve yaratıcı bakış açıları ile ülke yönetiminin ve gelişiminin her alanında çok değerli mezunlardan oluşan bu ailenin içerisinde yer almaktır.

Mezun Akademi, siz mezunlarımıza bu ağın içinde yer almak ve seçtiğiniz her alanda; iş dünyasında, yöneticilikte, akademik pozisyonlarda en üst seviyelere ulaşmaya devam etmek için, yaşam boyu öğrenim felsefesini hayata geçirerek eğitim programları organize edecektir.

Yeni Nesil Öğretnmenlik

Korrdinatörlüğümüzce yürütülmekte olan "Yeni Nesil Öğretmenlik Projesi"nin ilk iki grup sertifika töreni 01.06.2018 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Mezunlarla İletişim Sorumlusu Filiz Ural'ın açılış konuşması ile başlayan tören, üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozdoğan'ın konuşmasıyla devam etti. Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yılmaz'ın konuşmasının ardından, Mezunlar Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yılmaz konuşmasını yaptı. Törende konuşmalarını yapan kişiler, öğrencilere sertifikalarını takdim etti. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sertifika Töreni

Yeni nesil öğretmenlik projesi hakkında;

Bu proje kapsamında amacımız öğretmenlerimiz ve öğretmen adaylarımızın yeni kazanımlar elde edip yeni nesillerle daha kolay iletişim kurarak öğrenme ve öğretme süreçlerini hızlandırmaktır. Bu program öğretmenliğe farklı yaklaşımlar kazandıran, eğitimde koçluk becerilerini kullandıran bir eğitim programıdır. Programda edinilen kazanımlar:

* Derin dinlemek, güçlü soru sormak, sorumluluk yaratmak,

* Sınırları zorlamak, odakta tutmak, sezgiyi kullanmak,

* Cesaretlendirmek, geri bildirim vermek, öz yönetim.

 


Bu sayfa Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü tarafından en son 17.09.2019 14:46:11 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM