Mezunlarımızla Bahar

Geleneksel yapacağımız "Mezunlarımızla Bahar" buluşmalarının ilki 5 Mayıs 2018 de Göztepe kampüsünde yapıldı.

İlk kez bu sene gerçekleştirilen şenliğimiz kapsamında; futbol show, dans gösterisi, konser, çekiliş ve çeşitli kültür sanat programları düzenlendi. Mezunlar Ofisi Koordinatörümüz Doç. Dr. Bülent Yılmaz yaptığı açıklamada, “28 yıldır Marmara Üniversiteliyim ve Marmara Üniversitesi tarihinde bu konsepte ilk defa böyle tüm fakülteleri ve bölümleri bir araya getiren bir organizasyona imza attığımız için öncelikle çok mutluyum. Katılımımız da gayet iyi gidiyor. Amacımız Marmara Üniversitesi’ni tüm Türkiye’de layık olduğu mezunlarıyla, öğrencileriyle bir bütün olarak bir topluluk içerisinde görmek. Zaten bir üniversite mezunlarıyla gerçek bir üniversitedir o yüzden çok mutluyum.” dedi.

Etkinliğin düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recep Bozdoğan ise bahar şenliğinin hem üniversiteye hem ülkeye ve bilim camiasına ciddi katkılarının olacağını ifade ederek, şöyle konuştu: 
“Marmara Üniversitesi Türkiye’nin en eski ve köklü üniversitelerinden biri 1883 yılında Sultan II. Abdülhamid Han tarafından kuruldu ve şu anda da 80 bine aşkın öğrenciye sahip. Geçmişten bugüne baktığımız zaman yüz binlerce mezun vermiş ülkemizin en güzide ve en önemli okullarından biri. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Marmara Üniversitesi mezunu. Cumhurbaşkanımızın yanı sıra sayısız siyasetçi, bilim insanı, sanatçı, sporcu, bürokrat ve iş dünyasına yön vermiş değer Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. Bugün de mezunlarla bahar buluşmamız var. Dolayısıyla çok sevinçliyiz. Mezunlarımız bu vesileyle bir araya geliyor. Hem birbirleriyle tanışıklıkları artıyor hem de Marmara Üniversitesi ile olan bağları daha da kuvvetlenmiş oluyor. Bu tür etkinliklerin hem üniversitemize, hem ülkemize, hem bilim camiamıza hem de sosyo kültürel hayatımıza çok ciddi katkılarının olduğuna inanıyoruz.

 Bu sayfa Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü tarafından en son 26.11.2018 21:17:03 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM