Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü

Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü

Mezunlara Hitaben Yazı

 

Sayın mezunumuz,

 

Marmara Üniversitesi olarak 1883 yılından bu yana Türkiye’de seçkin ve nitelikli eğitim vermenin, bilimsel araştırmalar yapmanın, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Fakat bizim için asıl gurur kaynağı ise bugüne kadar yüzbinlerce mezun vermiş olmamızdır.

Mezunlarımız iş dünyasında, kamu kurumlarında, siyasette, kültür, sanat ve sporda ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atmakta, hem üniversitemizi hem de ülkemizi büyük bir onurla temsil etmektedir.

Bu nedenle üniversitemiz, çok az üniversiteye nasip olan bir güce sahiptir. Mezunlarımızın potansiyelinin etkili bir şekilde değerlendirilmesi halinde, yalnızca ülkemizde değil dünya çapında ses getiren örnek uygulamalara imza atacağımızdan en küçük bir şüphemiz bulunmamaktadır.

Sayın mezunumuz,

Sizlerle iletişim kurmak, mevcut iletişimi kuvvetlendirmek, işbirliği kanallarını açık tutmak, mezunlarımız arasında yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşmayı artırmak amacıyla 2016 yılında üniversitemiz bünyesinde Mezunlar Ofisini kurduk.

Ofisimiz kurulduğu günden itibaren mezun buluşmaları, mezunlar zirvesi, mezunlar arası spor müsabakaları ve eğitim programları gibi sayısız etkinliğe imza attı.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Mezun Bilgi Sistemi yazılım programını geliştirdik ve uygulamaya koyduk.

Sizlerden özel ricamız mezun.marmara.edu.tr web adresimiz üzerinden mezun bilgi sistemine girerek bilgilerini kaydetmeniz ve mevcut bilgilerinizi güncellemenizdir.

Mezun bilgi sistemi hem sizlerle irtibatımızı güçlendirecek hem de mezunlarımıza yönelik organize ettiğimiz faaliyetlerimizden ve üniversitemizin diğer etkinliklerinden zamanında haberdar olmanıza yardımcı olacaktır.

Üniversitemiz sizlerle daha güçlüdür ve sizlerin varlığı bizim için büyük bir anlam ve değer ifade etmektedir.

Üniversitemize bugüne kadar sağlamış olduğunuz maddi ve manevi destekler için müteşekkir olduğumuzu açık yüreklilikle ifade etmek isterim.

Sizlere huzur, sağlık, mutluluk ve başarılar diler, saygılar sunarım.

 

Prof. Dr. M. Emin ARAT

Rektör

Bu sayfa Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü tarafından en son 28.01.2018 15:51:29 tarihinde güncellenmiştir.